13 / 12 / 2017 -11:47:24
21 yil 252 gündür buradayız.
Ziyaretci toplam 2975388 , Şu an 1
 

  > Albüm Kullanım Klavuzu
  > Nasıl Çalışıyor?
  > Üye Albümlerine Giriş
  > Üye Ol
  > Şifremi Unuttum
  > Fotoğraf Baskı Fiyatları

   
 
Patates Hizmetler
  
  1) "Patates Print" Nasil Çalisiyor? (BAŞA DÖN)


Dijital resimler nedir?

Patates Baski ileri teknolojiyi parmaklarinizin ucuna kadar getiriyor. Negatifleri kayip, güzel degil, orijinale zarar gelmesin, fotografciya git-gel useniyorum, neler yapildigini tam olarak bilemiyorum gibi mazeretler bitti. Bundan sonra www.patatesprint.com.tr de Dijital Fotograf makinasindan, diyapozitiften, negatiften, eski/yeni fotograftan, dogrudan veya duzeltme yapilarak dijital ortamda fotograf baskilarinizi internet uzerinden siparis edebilirsiniz. Bilgisayarinizda kullandiginiz resimler (dijital dosyalar) farkli kaynaklardan gelebilir. Bu kaynaklar kisaca: Dijital fotograf makinesi, tarayici/scanner, e-mail olarak özetlenebilir.

Filmi olmayan eski fotograflarinizi, resimlerinizi once tarayip veya taratip(Patates Baski'da yaptirabilirsiniz) bilgisayar ortamina aktarmaniz gerekmektedir.

Dijital kaynaklardan elde edilen bu dijital dosyalar "dijital resimler"i olusturur.

Dijital resimleri internetten göndermek (Upload)
Internet teknolojisi ve PatatesPrint sayesinde sözkonusu dijital dosyalarinizi basili fotograf, resim sayfasi, resim baskili kupa, t-shirt, sweat-shirt ve benzeri hale dönüstürebilirsiniz. Bu yöntem kullanicinin kendi bilgisayarindan bizim bilgisayarimiza internet yolu ile kolayca dijital dosyalarini göndermesinden ibarettir.
PatatesPrint'de simdilik sadece JPG, JPEG, uzantili dijital dosyalar (PC, Macintosh, Linux ve diger platformlarda) kullanilmaktadir.
Dijital dosyalari güzel fotograflara dönüstürmek
 • Gönderilecek dijital dosyalara karar vermek ve bunlari belirli bir klasörde (jpg, jpeg uzantili) birlestirmek,
 • PatatesPrint'de kullanici adi ve sifre ile ücretsiz kullanici hesabi açtirmak,
 • Dijital dosyalarinizi internet yolu ile göndermek,
 • Gönderme islemi bittikten sonra resimlerinizi görüntülemek ve bunlarin boyutlarina karar vererek baski siparisi haline çevirmek ve teslimat sekline karar vermekten ibarettir.

Notlar:
1. Adrese teslim şeklinde siparis yapılabilmekte olup kupa, tabak ve 28x36 ve daha buyuk fotograflarin atelyeden teslim alinmasi gerekmektedir.
2.Iki hafta süre ile islem görmeyen dosyalar otomatik olarak veya kullanici tarafindan istediginde PatatesPrint'den silinmektedir.

  2) "Patates Print" Niçin var? (BAŞA DÖN)
Patates Print yedi gün yirmidört saat geliskin sayisal hizmetler ve malzemeler hakkinda bilgi almaniz, bu ortamda hizli, güvenli alisveris yapmaniz ve siparis gerceklestirmeniz icin kurulmus bulunmaktadir.
  3) Hizmetlerimiz Nelerdir? (BAŞA DÖN)

 • HP ve Kodak teknolojileri kullanilarak fotograf baskilari,(hatira,belgesel,vesikalik)
 • Anahtar teslimi poster baskilari ve çözümler,"ürünü getir posteri götür"
 • Pozitif ve negatif film baskilari
 • Fotograf kalitesinde, çok canli ve renkli, dis, iç ortama, isikli panolara, ambalaj sektörüne uygun, dekoratif, gereginde az sayilarda ve esit kalitede üretilebilen istenilen sekil ve ölçülerde kesilmis, arkasi yapiskanli etiketler
 • Bilgisayar ortaminda etkilesimli, sesli ve paylasilabilir fotograf albümü yapilmasi
 • 360 derece panoromik fotograf cekimi, CD veya internet ortaminda çalistirilmasi
 • Videodan bilgisayar ortamina hareketli, sesli, yüksek çözünürlükte görüntüler aktarilmasi
 • CD cogaltilmasi, etiketlendirilmesi ve kutulandirilmasi
 • Kurum kimligi ve muhtelif sertifikalarin baskisi
 • Patates Baski Atelyesinde saydam veya opaktan kisa kenar uzunlugu 135 cm'ye kadar her boyutta ve 12mm kalınlıgına kadar tarama yapilabilmektedir.
 • Web Düzenlenmesi ve yayinlanmasi
 • Internet hizmet satisi
 • Promasyon ürünleri hazirlanmasi
 • Tekstil üzerine logo basilmasi veya her türlü kumas üzerine logo ve fotograf transfer edilmesi
 • Pazarlama aksesuarlari ve portatif fuar sistemleri ithalati, satisi ve kiralanmasi
 • Bilgisayar, yazici, tarayici, dijital fotograf malzemesi, sarf malzemesi satisi yapilmasi

  4) Üyelik AvantajlarıNelerdir? (BAŞA DÖN)

Patates Baski üyeligi size hiçbir yükümlülük getirmiyor buna mukabil üye olmanin sagladigi avantajlar var.

1.Yukarıda belirtilmiş bulunan hizmetlere evinizden ulaşma imkanı.
2.Yenilikler ve hizmetlerden öncelikle bilgilenme imkanı ve kampanya duyuruları.
3.Basılacak olan fotoğraflarınızın ücretsiz olarak dijital ortama aktarılması,
4.Üyelere ilave %2 kdv öncesi tutardan indirim yapılacaktır

- Üyeliği başlatmak çok kolay olup bunun için adınız, soyadınız , e-posta adresinizi vermeniz ve kendinize ait bir şifre seçmeniz yeterlidir.
- Üyeliği bitirmekte başlatmak kadar kolay olup istendiğinde kendi alanınızdaki resimleri silmeniz ve üyelikten  istifa ediyorum diye bir mektup yazmanız yeterlidir.
- Üyelik bilgileri tamamiyle güvenli bir ortamda olup yetkisiz kişilerin eline geçmesini engellemek için bildiğimiz en güvenli önlemleri almış bulunuyoruz.
- Üyelik bilgileri gizli olup, üye onayı olmadan üçüncü şahıslara verilemez.

Üye olmak istiyorum sorularınız için [email protected]


  5) Sipariş Nasıl Verilir? (BAŞA DÖN)

Sipariş verebilmek icin, üye olmak (adınızı, soyadınız , e-posta adresinizi vermeniz, kendinize ait bir şifre seçmeniz) ve geçerli bir kredi kartına sahip olmanız yeterlidir. Resimlerinizi gönderdikten sonra görüntüleyebilir boyut ve baski detaylarini belirleyip siparis haline getirebilirsiniz.
Dijital dosyalar piksel denilen elektronik karelerden olusmaktadir. Piksel sayisinin fazlaligi resminizin kalitesini yükseltip, keskinligini belirlemektedir. Resminize sonradan piksel ilave etmek cogu zaman iyi sonuc vermez. PatetesPrint dosyalarinizin çözünürlülügünü hesaplayip, siparisiniz ile karsilastirip, sizi uyarmaktadir.
PatatesPrint'de uyari notlari 'Bu boyutlar icin baski kalitesi çok iyi, iyi, orta veya düşükşeklinde ifade edilmektedir.
Baski kalitesi düşük ifadesi elde edeceginiz ürünün kalitesinin sizin beklentinizi karsilayamiyabileceginin bir göstergesidir. Bu durumda daha yüksek çözünürlüklü bir resim veya bir kücük baski boyutu kullanmaniz faydalidir.
Siparis Vermek

Siparis detaylarini ve ürünleri seçtikten sonra onaylayip, siparis formunu doldurunuz. Burada gönderi adresi, fatura adresi, kredi karti numarasi ve CVV2(bu numara guvenliginiz icin gerekli olup kartinizin arka yüzünde kart numarasinin sonunda yeralan 3 karakterlik sayi) gecerlik süresi, teslimat sekli gibi bilgileri vermeniz gerekmektedir.
Siparisinizi kesinlestirmenizden sonra elektronik posta adresinize bir mektup gönderilerek size teslimat ve siparisiniz hakkinda bilgi verilecektir.

KDV siparis tutariniza ilave edilecektir.


  6) Teslimat ve Kargo (BAŞA DÖN)

Sipariş formunda belirterek "Yurt İçi Kargo" yolu ile (kırılacak bir malzeme değil ise) siparişiniz adrese teslim edilebilecektir.
Kargo bedelleri sipariş sırasında görüntülenecek ve onayınız alındıktan sonra sipariş gerçeleşebilecektir.

Ortalama teslim süresi 1-3 gün olup bu süre içinde teslim edilmediğinde [email protected] adresine yazarak, durumu bize bildiriniz. Kargo şirketinden bilgi alınarak size teslim tarihi hakkında bilgi verilecektir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkı ile yaptığı kabul edilmiş sayılır. Onun için: teslimat sırasında hasarlı olduğunu tesbit etmiş bulunduğunuz paketleri kabul etmeyip tutanak tutturunuz. Bundan sonra tutanağı 0212 210 8069 numaralı telefona fakslayıp [email protected] adresine bir eposta mektubu ile bildiriniz. Patates Baskı derhal ilgilenerek teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

  7) Faturalama (BAŞA DÖN)
Patates Baskı tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri ekinde (sadece adet belirtecek fiyat ifade etmeyecek) irsaliye olacaktir, fatura ise daha sonra, istenilen adrese postalanacaktır. Alış listesinde bulunan bütün ürünlerin fiyatları Türk Lirası cinsinden ifade edilmiştir. Fiyatları döviz cinsinden olanlar TCMB Döviz alış kuru üzerinden TL'sına çevrilecektir. Alışveriş sırasında size bildirilen fiyatlar KDV hariç fiyatlardır, bu işlemlerde ve malzemelerde KDV oranı %18'dir.
Fatura alışveriş sırasında verdiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir. Eğer vergi numaranız var ise ve faturanızın şirket adına düzenlenmesini istiyorsanız, vergi dairesi ve numarasını mutlaka giriniz.

  8) Sorunlu Ürünlerin Iade Koşulları (BAŞA DÖN)
Siparişle ilgili her türlü iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz. Satılan mal geri alınmaz. Ancak;
1.Satılan ürünün hatalı olması durumunda,
2.Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Patates Baskı tarafından telafi edilir.
Teslimatçı firmadan kaynaklanan sorunlarda:
Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak, teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tesbit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yapmış olduğu kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum tutanağın sizde kalan kopyasi ile birlikte en kısa zamanda Patates Baskı ya bildirilmelidir. Patates Baskı en kısa sürede teslimatın yeniden gerçekleşmesini sağlayacaktır.
Ürünler ile ilgili sorunlar:

Teslimat sırasında farkedilmesi mümkün olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konuda talebinizin kabulu için:
a.İade formundaki ilgili bölümler, eksiksiz doldurulmalıdır.
b.Fatura adınıza kesilmişse ve vergi mükellefi değilseniz, tarafınıza kesilen fatura ve irsaliyemiz; eğer vergi mükellefiyseniz ya da sipariş faturanızı şirketinize kestirmişseniz, iade edeceğiniz ürün(ler)le ilgili fatura ve irsaliyeleriniz ürünler ile birlikte gönderilmelidir.
c.İade işlemi teslim tarihini takip eden iki iş günü içinde  başlatılmış olmalıdır.
d.İade edilen ürünler teslimatta kullanılan firma ile geri gönderilmelidir.

Patates Baskı iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda sorunlu ürünler yenisi ile değiştirilecektir. Böyle bir durumda iade ve gönderi işlemlerinin masrafları Patates Baskı'ya aittir. Ürünün iadesinin yukarıda belirtilen koşulara uygun bulunmaması durumunda ise iade talebi sürecindeki tüm masraflar müşteri tarafından karşılanacaktır.


  9) Türkiye Disi Siparisler (BAŞA DÖN)
Patates Baskı'ya dünyanın herhangi bir yerinden yurt içinde veya yurt dışında dağılımı yapılacak şekilde sipariş verebilirisiniz. Yurt dışına gönderilmesini istediğiniz siparişler DHL yolu ile gönderilecektir. Yurt içindeki dağılım "Yurt İçi Kargo" kullanılarak gonderilecektir.

  10) Alisverisle Ilgili Genel Konular (BAŞA DÖN)
1.18 yaşında küçük kişiler Patates Baskı'da kredi kartı kulanarak alışveriş yapamaz.
2.Patates Baskı'dan kredi kartı (Visa, Master Card) veya banka havalesi ile alışveriş    yapılabilir.
3.Verilecek siparişler 500.000.000.-TL ile sınırlıdır. Bu kısıtlamayı aşan siparişleriniz    için ikinci bir sipariş açmanız gerekecektir.
4.KDV oranı %18'dir.
5.Patates Baskı sipariş edilen ürünlerin tamamından sorumlu değildir. Tamamı temin    edilemeyen siparişlerde durum müşteriye bildirilir ve uygun seçenekler sunulur.

  11) Teknik Sorunlar (BAŞA DÖN)
Patatesbaskı tüm ekran çözünürlüğü seçeneklerinde izlenebilir. Ancak en iyi görüntüyü 800*600 ve 1024*768 çözünürlükte elde edebilirsiniz. Sitemizin olanaklarından sağlıklı bir şekilde yaralanabilmeniz için browseriniz cookie, SSL, ve Java Script kullanımına açık olmalıdır. Tercihen Internet Explorer veya Netscape 4.0 ve üstü kullanılmalıdır. Buna rağmen hata ile karşılaşıyorsanız lütfen durumu [email protected] adresine e-posta ile bildiriniz.

  12) Güvenlik (BAŞA DÖN)
Kullanıcı ve müşteri bilgileri üçüncü şahısların müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, Sipariş işlemleri sırasında 64 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir.Bu, pratik olarak kırılması çok zor olan bir şifrelemedir.
Bu uluslarası bir standarttır. Sipariş sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Biri browserinizin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu simge üzerine tıkladığınız takdirde güvenlik sertifikasının hangi firmaya ait olduğu görüntülenecektir.

Örnek olarak Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu secure alanda olduğunuzu ifade eder.
Siparişinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez.
SSL nedir?
SSL, Standard Sockets Layer'in baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kullandığınız browser ve ile bağlı olduğunuz sitenin web server'ı arasında güvenlikli bilgi alışverişini sağlayan bir yöntemdir. Bir web sitesinde dolaştığınız ve bilgi girişi yaptığınız zaman, yaptığınız işlemlerin üçüncü şahıslar tarafından izlenme olasılığı vardır. Giriş yaptığınız kişisel bilgilerinize, kredi kartı numaranıza ve sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgilere, teknolojik açıdan son derece gelişkin olanaklara sahip diğer kullanıcılar tarafından ulaşılması ve bunların isteğiniz dışında kullanılması olanaksız değildir. SSL güvenlik sistemi, bu tür istenmeyen durumları önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir.
SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler, çok sıradan görünen, fakat çözülmesi gerçekte çok zor olan bir kodlama sistemiyle şifrelenir. Girdiğiniz bilgiler önce şifrelenmiş ve diğer kişiler tarafından okunması imkansız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer uçtaki web server tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir. Bu yetki uluslararası güvence altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir algoritma kullanır. Server browser'a onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir. Burada en ilginç nokta ise, bu kamusal anahtarın şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreleri çözememesidir.Sadece server'daki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, browser da bu bilgiler için farklı doğrultulara giden kendi özel/kamusal anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşsa ya da bir şekilde işleme "sızma" şansını yakalamış olsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır.
SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin "gerçekten girmek istediğiniz site" olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir. Sonuç olarak SSL kullanan bir sitede verilerin güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.


Siparişlerinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda kredi kartı numaranızı yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. Patates Baski' , e-postalarda aktarılan bilgilerin güvenliğini hiç bir koşulda garanti edemez. Kredi kartı numarasının bildirilmesini gerektiren durumlarda (0212) 210 9966 numaralı telefondan arkadaşımız Ümit Yücel ile kontak kurunuz.


  13) Satis Ortakligi Programi (BAŞA DÖN)
Amaç
Önerdiğimiz bu satış ortaklığının amacı, sitemizin yüksek ziyaretçi sayılarını yakalayan web sitelerinde görünürlüğünü artırmak; böylelikle marka bilinirliğini yükseltmek; içerik sağlayıcı sitelerin ziyaretçilerini sitemize üye olmaya teşvik etmek ve sitemizin satışlarını artırarak bunu sağlamaya katkıda bulunan siteleri, kazancımıza ortak etmektir.
Ne yapacaksınız?
Program, öncelikle, sitenizin bize vereceği link karşılığında para kazanmanıza dayalıdır. Satış ortağımız olmanız halinde, linklerinizi şöyle tanzim edebilirsiniz: Sitemize ziyaretçi yönlendirdiğinizde, bize iki tür fayda sağladığınız için, sizinle kazancımızı iki şekilde bölüşeceğiz:
a) Yönlenmiş ziyaretçinin ilişkin "bölüm" boyunca yaptığı alışverişin belli bir yüzdesini     size ödeyeceğiz.
b) Eğer ziyaretçi Patates Baskı'ya ilk defa geliyorsa ve bu bölüm sırasında -ister     alışveriş yaparak, ister yapmayarak- bize üye olduysa, size, bu üyenin bir yıl (365     gün) boyunca yaptığı alışverişin belli bir yüzdesini ödeyeceğiz.
Ne yapacağız?
Sizin gönderdiğiniz tüm üyeleri izleyeceğiz. Sitemize kaydolmaları halinde, sizden geldikleri bilgisini onların üyelik bilgileri ile birlikte tutacağız -böylelikle, onları bizim üyemiz haline getirdiğiniz bilgisi sonsuza dek veritabanımızda kayıtlı kalacak. Ayrıca, siteniz tarafından Patates Baskı'ya gönderilen tüm ziyaretçilerin, o bölüm boyunca verdikleri siparişlere de sitenizin adı kaydedilecek.
Biz bu iki bilgiyi hem size göndereceğiz, hem de hesaplarımıza baz olarak alacağız.

Sitenizden, ana sayfamıza veya bir ürünün tanıtım sayfasına link verildiği durumda Siz, bu linki izleyerek gelen ziyaretçinin o bölüm boyunca yaptığı alışveriş toplamı üzerinden %4 oranında komisyon alabileceksiniz, ayrıca bu kişi üye olduğu tadirde, üyenin bir yıl boyunca yaptığı alışverişten %3 komisyon alabileceksiniz.
Kullanılabilir banner çeşitleri
Link kurmak için kullanabileceğiniz bannerler aşağıdaki gibidir.
Teknik hususlar
Sitemiz ziyaretçileri "refere site" bazında takip edecek, ayrıca sitenizin yönlendirdiği bir müşteri tarafından bir alışveriş yapıldığında, verilen siparişe "kaynak" bilgisi girilecektir. Size, verdiğiniz linklerden kaynaklanan satış bilgilerine ulaşmanız için şifre korumalı bir alanda detaylı bilgi vereceğiz. (Ancak: Müşterilerin özel bilgileri size verilmeyecektir.)
Sözleşmede alışveriş ve hesap kesimi

Yukarıda açıklanan programın sürekliliğinin sağlanması ve sizin kendinizi güvencede hissedebilmeniz için, taahhütlerimizi bir hukuki sözleşme çerçevesine oturtacağız Yukarıda bir çok kez tekrarlanan "alışveriş" kavramının tanımı şu:
Alışveriş, Patates Baskı üyesinin satın aldığı ürünlerin indirimli satış fiyatları toplamıdır. Şöyle ki;
1. Üyenin ödediği kargo ücreti toplam alışverişe dahil değildir,
2. Verilen siparişte temin edilemeyen ürünler faturaya alınmayacağı için toplama dahil     değildir.
3. Ürün matrahı, ürünün Patates Baskı'daki KDV'siz satış fiyatıdır. Ürünün etiket fiyatı     ne olursa olsun sipariş listesine dahil edildiği andaki indirim oranından hesaplanan     Patates Baskı satış fiyatı temel alınır.

Hesap kesimi, her ayın sonunda o ay yapılan alışverişlerin üyelik ve alışveriş komisyonları hesaplanarak size (siteye) bildirilir. Ay sonu bakiyesi KDV' siz net tutar olarak bildirilir. Hesap kesim tarihinde Patates Baskı tarafından hazırlanacak raporda;

- alışveriş tarihi,
- müşterinin ID NO.su,
- fatura net toplamı,
- üyelik komisyon oranı,
- üyelik komisyonu,
- alışveriş komisyon oranı
- alışveriş komisyonu,
- ürün komisyon oranı,
- ürün komisyonu,
- toplam komisyon,
- listenin genel toplamı, verilecektir.
Patates Baskı, hesap kesimiyle birlikte mutabık kalınan tutar üzerinden ödenecek komisyonun fatura ya da fatura benzeri evraklarının kendisine ulaşmasıyla birlikte, banka havalesiyle yapılır.
Ödeme hesap kesimi tarihinden 3. ayın son iş günüdür.

Komisyon alacak site sahibinin vergi mukellefiyeti olmaması durumunda, Patates Baskı bir gider pusulası düzenler. Vergi kanunlarımız gereği gider pusulası düzenlenen satış ortağı adına ödenecek vergiler kesildikten sonra kalan net miktar ödenir. Ödenecek net miktar satış ortağının banka hesabına sshavale edilir

| Tasarım:Murat Bayral | Telif Hakki©2000-2006 Patates Baski Tasarim ve Tanitim Hizmetleri, Tüm haklari saklidir. |